Rozpoczął się nabór do Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu. Na kandydatów czeka 30 wolnych etatów mundurowych w strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
Na kandydatów do służby czeka 30 wolnych stanowisk służbowych w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu. Nowo przyjęci funkcjonariusze będą pełnić służbę w Medyce i Przemyślu.

Aby wziąć udział w naborze do Służby Celno-Skarbowej należy spełnić podstawowe wymagania tj. polskie obywatelstwo, wykształcenie co najmniej średnie, brak wcześniejszych konfliktów z prawem i dobry stan zdrowia. Dodatkowym atutem kandydata będzie wykształcenie średnie techniczne (np. mechaniczne, mechatroniczne, elektroniczne) oraz prawo jazdy kat. C.

Po spełnieniu wszystkich wymagań formalnych na chętnych czekają między innymi test wiedzy, test psychologiczny i test sprawności fizycznej. Test wiedzy planowany jest już 5 lipca br.

Jak aplikować?


Szczegółowe dane na temat naboru (w tym wymagane dokumenty) znajdują się w Informacji nr 1/2023 o postępowaniu kwalifikacyjnym opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie: https://www.podkarpackie.kas.gov.pl/pl/izba-administracji...

Służba w KAS


Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w ramach KAS realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów.
Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń.

Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami.

Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.