Komisja Konkursowa rekomenduje zarządowi województwa podkarpackie kandydaturę Jana Nowary, aby kontynuował misję dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się 26 kwietnia. Członkowie dokonali wtedy weryfikacji złożonych ofert przez czterech kandydatów. Wśród nich tylko aplikacja Jana Nowary spełniła kryteria konkursu, w związku z czym jego kandydatura została zakwalifikowana do drugiego etapu.

Drugie posiedzenie komisji odbyło się 31 maja z udziałem Jana Nowary, który prezentował swoją koncepcję prowadzenia teatru, odpowiadał również na pytania członków komisji.

Po zapoznaniu się z koncepcją prowadzenia teatru, komisja konkursowa oceniła ją pozytywnie i postanowiła rekomendować zarządowi województwa podkarpackiego powołanie Jana Nowary na dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Zarząd po zapoznaniu się z opinią komisji i planem pracy oraz koncepcją przedłożoną przez Jana Nowarę podejmie decyzję na jednym z najbliższych posiedzeń. Teatr czekają duże inwestycje w tym jego rozbudowa, w związku z tym nowa kadencja będzie też nowym otwarciem w zarządzaniu placówką.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter