Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się niedzielna (4 czerwca) impreza dla najmłodszych zorganizowana w Parku Zdrojowym w Rymanowie-Zdroju z okazji Dnia Dziecka.
Tegoroczny Dzień Dziecka w Podkarpackiej Stolicy Dzieci zorganizowany przez Uzdrowisko Rymanów S.A. przy współpracy Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie-Zdroju i Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie rozpoczął przemarsz korowodu tanecznego w rytmach hawajskich spod Pijalni Wód Mineralnych pod scenę w Parku Zdrojowym w Rymanowie-Zdroju.
Uczestników imprezy powitała prezes Uzdrowiska Rymanów S.A. Małgorzata Szeliga. Złożyła też życzenia wszystkim dzieciom.

- Życzę Wam, byście byli zwinni niczym Superman, szybcy jak Batman i weseli nie mniej niż Kubuś Puchatek. Abyście się nigdy nie poddawali i zawsze dążyli do celu. Życzę Wam, abyście, kiedy już będziecie dorośli, nie zapomnieli tych pięknych dni dzieciństwa i młodości i aby to dzisiejsze wydarzenie przyniosło Wam wiele radości - powiedziała Małgorzata Szeliga.

Dzień Dziecka w Podkarpackiej Stolicy Dzieci

Prezes wręczyła też uczestniczącym w spotkaniu gościom szklane anioły wdzięczności za okazywaną pomoc i wsparcie. Uhonorowani nimi zostali: senator Stanisław Ożóg, burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec, przewodniczący Rady Nadzorczej Uzdrowiska Rymanów S.A. Wacław Szary, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz i radna Sejmiku Joanna Bril.

Najmłodsi zostali poczęstowani tortem przygotowanym przez Cukiernię Mistrzowską Roberta Wołczańskiego. Ogłoszony został też konkurs na projekt "Maskotka Uzdrowiska" oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Leśni Przyjaciele Podkarpackiej Stolicy Dzieci"

Dzień Dziecka w Podkarpackiej Stolicy Dzieci

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników pikniku, w tym między innymi występ bajkowy przygotowany przez Grupę Wokalno-Artystyczną "Inspiracja", gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, fotobudkę, występy dzieci ze Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie-Zdroju, grupy tańca działającej w GOK w Rymanowie oraz kabaretu ze Szkoły Podstawowej we Wróbliku Szlacheckim. Odbyły się ponadto pokazy służb mundurowych (Komenda Miejska Policji w Krośnie i OSP Rymanów-Zdrój) i motocykli Sherwood Riders Jedlicze, prezentacja żużlowców i motocykla Cellfast Wilki Krosno, symulatora dachowania z WORD w Krośnie. Stoisko miało również Nadleśnictwo Rymanów, Województwo Podkarpackie i Uzdrowisko Rymanów S.A. Tradycyjne potrawy przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich w Króliku Polskim, Milczy oraz KGW "Dolnoposadzanki" z Posady Dolnej.

Dzień Dziecka w Podkarpackiej Stolicy Dzieci zakończyła dyskoteka w hawajskich rytmach z instruktorem tańca Luizą Sokołowską.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.