Ponad 3 tys. sztuk nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli na przejściu granicznym w Krościenku.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Krościenku wytypowali do kontroli samochód wjeżdżający do Polski z Ukrainy. W kontroli towarzyszyła im Beti, owczarek niemiecki specjalizujący się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych. Czujny nos psa bezbłędnie naprowadził funkcjonariuszy do miejsca ukrycia kontrabandy. Ponad 3,3 tys. sztuk papierosów ukrytych było w kabinie pojazdu.

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Kierowca pojazdu wpłacił 1,8 tys. złotych na poczet grożącej kary.

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym
Obecnie w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pracuje 24 psy, które specjalizują się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, narkotyków, waluty oraz gatunków zagrożonych wyginięciem.
Psy pracujące z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej są dużym wsparciem nie tylko podczas kontroli na terenie przejść granicznych. Ich praca jest nieoceniona także podczas kontroli przesyłek oraz działań prowadzonych wewnątrz kraju np. na bazarach czy w trakcie przeszukań posesji.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter