Funkcjonariusz podjął wobec pieszego interwencję. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec Kielc, jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Jędrzejowie.
Głównym zadaniem dzielnicowego jest utrzymanie porządku, zapewnienie bezpieczeństwa oraz rozwiązywanie problemów społecznych. Dzielnicowy, patrolując swój rejon, monitoruje sytuację, zapobiega przestępstwom reagując na zgłoszenia oraz nawiązuje kontakt z mieszkańcami.

We wtorek (6 czerwca) dzielnicowy jarosławskiej komendy, w trakcie obchodu rejonu służbowego, na ul. Poniatowskiego zwrócił uwagę na pieszego, który widząc przejeżdżający ulicą radiowóz, zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy pod adresem funkcjonariuszy w obecności osób postronnych. Dzielnicowy przeszedł na drugą stronę ulicy i podjął wobec pobudzonego mężczyzny interwencję.

W trakcie sprawdzania jego danych w policyjnych systemach okazało się, że 44-letni mieszkaniec Kielc jest poszukiwany od dwóch miesięcy listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Jędrzejowie. Ma do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Zderzenie suzuki i renault
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie skąd trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę nałożoną przez sąd. Za popełnione wykroczenie zakłócenia porządku publicznego 44-latek został ukarany mandatem karnym.

Zatrzymanie poszukiwanego listem gończym, to bardzo ważny krok w egzekwowaniu prawa i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.