Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego podpisał umowę z przedstawicielem firmy na założenie instalacji fotowoltaicznej. Został oszukany.
Kilka dni temu do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę.

Z relacji mężczyzny wynikało, że w grudniu ubiegłego roku odwiedził go przedstawiciel firmy oferujący założenie paneli fotowoltaicznych w korzystnej cenie. Ponieważ pokrzywdzony oświadczył, że nie ma środków na zakup paneli, przedstawiciel firmy zaproponował, iż w jego imieniu firma może zaciągnąć kredyt, a usługa zostanie wykonana w następnych miesiącach.

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego zgodził się na takie rozwiązanie i podpisał z przedstawicielem firmy umowę na założenie paneli. Kilka dni później zadzwonił do niego przedstawiciel banku aby potwierdzić, czy mężczyzna rzeczywiście chce złożyć wniosek o kredyt. Pokrzywdzony potwierdził, nie otrzymał jednak żadnych dokumentów potwierdzających zawarcie umowy pożyczki z bankiem.

50-latka oszukana na "amerykańskiego żołnierza". Straciła 100 tys. zł
Kilka tygodni później otrzymał pierwsze wezwanie do spłat kredytu. Zaniepokojony mężczyzna kilkukrotnie kontaktował się z firmą, gdzie uzyskał zapewnienie, że jest to normalna procedura.
Po jakimś czasie jednak kontakt z firmą się urwał, a mężczyzna uzyskał informację, że placówka została zlikwidowana. Zorientował się wtedy, że padł ofiarą oszustów i powiadomił Policję. W wyniku transakcji pokrzywdzony stracił ponad tysiąc złotych - które wpłacił do banku na poczet rat kredytu.

W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.