Policjantka Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie została wyróżniona w plebiscycie "Kobieca twarz Podkarpacia 2023" w kategorii Matka.
8 marca, w Dzień Kobiet, ruszył plebiscyt zorganizowany przez gazetę codzienną Nowiny pn. "Kobieca twarz Podkarpacia". W głosowaniu, czytelnicy wybierali Kobiece Twarze Roku w trzech kategoriach pokoleniowych: córki, matki i kobiety dojrzałe. Jak podkreślali organizatorzy, w plebiscycie liczyła się przede wszystkim osobowość, pasje zaangażowanie w pomoc, dobroć, siła, opowieści o życiu zawodowym i rodzinnym, swoich planach i marzeniach. Jedną z kandydatek, w kategorii - matki, była kom. Małgorzata Tendera, funkcjonariuszka z Oddziału Prewencji Policji komendy wojewódzkiej w Rzeszowie.

Jak sama twierdzi, zdecydowała się na zgłoszenie w plebiscycie pod namową swoich bliskich. Początkowo wahała się w jakiej kategorii - córki czy matki. I choć bardzo jest zżyta ze swoimi rodzicami i angażuje się w pomoc im, to finalnie wystartowała w kategorii matka.

W życiu zawodowym jest policjantką, która na co dzień pełni służbę w oddziale prewencji Policji w podrzeszowskim Zaczerniu. Prowadzi zajęcia dla funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego i podmiotów zewnętrznych, z taktyki i technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego. W pracy zawodowej ogromną satysfakcje sprawia jej doskonalenie sprawności policjantów, ale przede wszystkim niesienie pomocy drogiemu człowiekowi i przekonanie, że w każdej osobie można dostrzec dobrego człowieka, o którego dobro, bezpieczeństwo i szacunek warto walczyć.

Jednak jak podkreśla, najważniejszą z jej życiowych ról, jest bycie mamą. Jej córeczka ma niespełna trzy lata i jest jej oczkiem w głowie. Każdą wolną chwilę poświęca swojemu dziecku. Widząc czym się interesuje stara się rozwijać jej pasje. Jedną z nich jest pływanie. Dzięki lekcjom, na które wspólnie jeżdżą, jej córeczka zaczęła już pływać i wspaniale nurkuje.

Wzruszające, a zarazem budujące jest dla niej, kiedy słyszy od swoich przyjaciół, że jest cudowną mamą i inne dzieci mogą pozazdrościć jej córce. Jak sama mówi "do 20 kwietnia br., cała rodzina i przyjaciele wysyłali na mnie głosy, dzięki czemu zajęłam I miejsce i zakwalifikowałam się do Finału Ogólnopolskiego. Ogromnym wyróżnieniem był dla mnie udział w Forum Kobiecości 2023, które odbyło się 31 maja. Każda z uczestniczek, przed specjalną komisją, odpowiadała na różne pytania i to komisja decydowała, która z 10 Mam, Córek i Kobiet dojrzałych, zostanie tą jedną twarzą Podkarpacia w swojej kategorii".

Największym marzeniem kom. Małgorzaty Tendery jest to żeby jej córeczka kiedyś, kiedy dorośnie powiedziała jej, że jest z niej dumna i że jest dla niej najlepszą mamą na świecie. Mimo wielu przeciwności losu jakie ją spotkały, stara się być dla swojej córeczki najlepszą wersją samej siebie, ponieważ jej uśmiech i zaplecione na szyi ręce są dla niej najpiękniejszą biżuterią jaką kiedykolwiek dostała.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.