Brakiem odpowiedzialności wykazał się 32-letni kierowca autobusu, który pomimo wypitego wcześniej alkoholu, wsiadł za kierownicę pojazdu i chciał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną.
Policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo, systematycznie prowadzą kontrole autobusów i busów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawienia i trzeźwość kierowców.

Wczoraj (13 czerwca) po godz. 7, policjanci wydziału ruchu drogowego na prośbę organizatora wycieczki szkolnej, udali się na parking przy al. Niepodległości, aby przed wyjazdem uczniów skontrolować pojazd i sprawdzić trzeźwość kierowcy.

- Okazało się, że 32-letni kierowca autobusu, wsiadł za kierownicę pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Nieodpowiedzialny mężczyzna chciał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną do Janowa Lubelskiego oddalonego o 80 km. Badanie urządzeniem wykazało 0,34 promila alkoholu w organizmie- przekazała KMP w Tarnobrzegu.
Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy i zakazali mu dalszej jazdy. Teraz o dalszym losie mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego będzie decydował sąd.

Uczniowie szkoły podstawowej w podróż wybrali się z innym kierowcą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.