W czwartek 6 lipca 2023 r. w powiecie lubaczowskim odbędzie się Rajd Pamięci organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie oraz Miasto i Gmina Cieszanów. Jego trasa będzie przebiegać miejscami martyrologii Polaków - ofiar ludobójstwa popełnionego przez OUN-UPA.
Trasa rajdu
Podlesie (cmentarz ewangelicki; miejsce spoczynku ofiar napadu UPA, do którego doszło
w nocy z 8 na 9 sierpnia 1944 r.) - Basznia Dolna (cmentarz parafialny; miejsce spoczynku ofiar OUN-UPA, zamordowanych w latach 1944-1946) - Tymce - Hrymaczki (miejscowość nieistniejąca, symboliczny grób Szczepana Soronia) - "Kogut" - Rudka (miejscowość nieistniejąca; pomnik ku czci ofiar napadu UPA z 19 kwietnia 1944 r.) - Brusno Nowe (cmentarz parafialny; miejsce spoczynku ofiar OUN-UPA, zamordowanych w latach 1944-1946).

Początek rajdu o godz. 10:00 przy starym cmentarzu ewangelickim w Podlesiu,a zakończenie przy cmentarzu parafialnym w Bruśnie Nowym.

W rajdzie może wziąć udział osoba dorosła oraz niepełnoletnia wraz z opiekunem, a także grupy zorganizowane, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki i przejść z nami szlak pamięci.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter