Policjanci zatrzymali dwóch 43-latków za posiadanie narkotyków. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Jarosławia, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, może posiadać narkotyki. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przeworsku, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W miniony czwartek, kryminalni pojechali pod ustalony adres. Tam, przed budynkiem mieszkalnym, zauważyli poszukiwanego 43-latka. W domu, gdzie mieszkał, funkcjonariusze zastali jeszcze dwie inne osoby, kobietę i mężczyznę. W kuchni znajdowała się duża ilość pustych woreczków strunowych, które wykorzystywane są m.in. do przechowywania środków odurzających. W kuchni policjanci znaleźli także zeszyt z odręcznymi zapiskami dotyczącymi wytwarzania substancji odurzających.

Do przeszukania domu i budynku gospodarczego został użyty pies służbowy specjalnie wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Efektem ich działań było zabezpieczenie 809,16 g metaamfetaminy, 183,54 g mefedronu, 3,73 g suszu konopi indyjskich, 63 szt. tabletek ekstazy oraz przyrządy laboratoryjne i środki chemiczne. Podczas wykonywanych czynności policjanci ujawnili, że 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, kradł jeszcze energię elektryczną.


Policjanci mieli informacje, że 43-latek, który pomieszkuje u poszukiwanego mieszkańca gminy Roźwienica, ma swoje mieszkanie na terenie Jarosławia. Pojechali pod wskazany adres i podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli 0,35 g haszyszu.

Kryminalni z Jarosławia zatrzymali dwóch 43-latków oraz kobietę, która z nimi przebywała w mieszkaniu. Po przesłuchaniu w charakterze świadka, 28-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego została zwolniona.
Obaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 43-letni mieszkaniec gminy Roźwienica odpowie za usiłowanie wytworzenia substancji psychotropowej w postaci metaamfetaminy, posiadania przyrządów, które służyły do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania i przerobu środków odurzających oraz kradzież energii elektrycznej.

Natomiast 43-letni mieszkaniec Jarosławia, usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz udzielania tych substancji.

Wobec obu mężczyzn Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Za przestępstwa, których się dopuścili będą odpowiadać przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.