Przemyt ponad 8 kg naturalnych włosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej KAS na przejściu granicznym w Korczowej.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli samochód typu bus, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.

W kontroli pomagała im Frida - służbowy pies KAS. W miejscu wskazanym przez Fridę, funkcjonariusze wykryli foliowe torby z nietypową zawartością - naturalnymi ludzkimi włosami. Pasma o długości od 70 do 75 cm ważyły 8,6 kg i ukryte były w skrytce w dachu pojazdu. Ich rynkowa wartość oszacowana została na prawie 95 tys. złotych.

Przemyt ludzkich włosów

Kierująca pojazdem 42-letnia obywatelka Ukrainy nie zgłosiła do kontroli przewożonego towaru. Nie uiściła także wymaganych należności przywozowych w wysokości ponad 21 tys. złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary, która grozi podejrzanej o przemyt kobiecie, zabezpieczona została kwota 1 tys. złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.