4 nowo przyjętych policjantów wzmocni szeregi przemyskiej Policji. Po szkoleniu rozpoczną policyjną służbę.
W minionym tygodniu w Oddziale Prewencji Policji w Zaczerniu odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów w garnizonie podkarpackim. Gromkie "Ślubuję!" wypowiedziane równocześnie przez tak liczną grupę, to wzruszający moment, nie tylko dla młodych funkcjonariuszy, ale też dla ich rodzin.

nowi policjnaci z Przemyśla

Z grona ślubujących 4 funkcjonariuszy zasili szeregi przemyskiej komendy. Przeszli oni wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością.

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka. Gratulacje i życzenia przekazała im Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman. Na uroczystości obecny był również Komendant Miejski Policji w Przemyślu nadkom. Janusz Kiszka.

Atak nożownika zarażonego koronowirusem na ratownika medycznego
Za kilka dni młodzi adepci wyjadą do szkoły Policji, gdzie zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych województwa podkarpackiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.