Dwóch 14-latków trafiło do szpitala na skutek wypadku w Kielanówca. Na progu zwalniającym nastolatek stracił panowanie nad hulajnogą elektryczną i obaj upadli na jednię.
Do wypadku doszło w sobotę 22 lipca około godz. 20 w Kielanówce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch 14-latków, jechało hulajnogą elektryczną. Przejeżdżając przez próg zwalniający, kierujący jednośladem stracił panowanie i obaj nastolatkowie upadli na jezdnię. Chłopiec, który kierował hulajnogą doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego rówieśnik, z urazem ręki trafił do szpitala.

Rzeszowscy policjanci przypominają, że osoba kierująca hulajnogą elektryczną, zobowiązana jest do przestrzegania przepisów prawa ruchu drogowego, a w szczególności do:
  • korzystania z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;

  • korzystania z drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo, gdy droga dla pieszych jest usytuowana wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h, i brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się:
  • ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;

  • przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;

  • jazdy po jezdni.

Ponadto, pomimo że, przepisy kodeksu drogowego nie wymagają zakładania kasku do jazdy na hulajnodze elektrycznej, rzeszowscy policjanci apelują o jego zakładania w trakcie jazdy na hulajnodze. Warto pamiętać, że nawet zgodna z przepisami jazda, nie zawsze uchroni nas przed upadkiem, a kask ochronny zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.