Policjanci wydziału ruchu drogowego ze Stalowej Woli zatrzymali trzech rowerzystów, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile.
Wczoraj przed godz. 11, policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Powodem interwencji było przekroczenie prędkości. 65-latek jechał przez miejscowość Zaleszany z prędkością 107 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymała mandat w wysokości 1500 złotych i punkty karne.

Następnie po godz. 14 w miejscowości Pilchów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Pierwszy z nich miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu i został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. Drugi miał w organizmie ponad promil alkoholu i otrzymał mandat w wysokości 2500 zł.

Seniorka straciła oszczędności życia - 170 tys. zł
Po godz. 15 w miejscowości Skowierzyn, do kontroli został zatrzymany kolejny rowerzysta, którego jazda wzbudziła u policjantów podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Kontrola wykazała w jego organizmie ponad 3 promile. 35-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu, lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy mandatem, który wynosi od 1000 złotych do 2500 złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.