Stalowowolscy policjanci odnaleźli 76-letniego mężczyznę, który poszedł do lasu i stracił orientację w terenie.
W poniedziałek 7 sierpnia o godz. 19:30, stalowowolscy funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zaginięciu 76-letniego mieszkańca miejscowości Żabno. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna w godzinach popołudniowych wybrał się do lasu na grzyby i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Zaniepokojona rodzina najpierw podjęła samodzielne poszukiwania seniora, a następnie powiadomili policjantów.

Do poszukiwań natychmiast zostali zaangażowani mundurowi, którym przekazano rysopis 76-latka. Do działań włączyli się strażacy z dronem. W lesie, w miejscowości Żabno odnaleziono rower zaginionego. Na miejsce został skierowany przewodnik z psem służbowym oraz grupa ratowniczo - poszukiwawcza Legion Gerarda. Dzisiaj po godzinie 4, policyjny patrol przy wjeździe do miejscowości Radomyśl nad Sanem zauważył idącego chodnikiem mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. W trakcie rozmowy mundurowi ustalili, że mężczyzna zgubił się w lesie i wyszedł w rejonie stacji paliw w miejscowości Nowiny. Przeszedł on kilkanaście kilometrów. Senior był zmęczony, a jego ubranie było przemoczone.

76-latek został odwieziony do miejsca zamieszkania i przekazany rodzinie. Przebadany przez zespół ratownictwa medycznego, nie wymagał hospitalizacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.