Odpowiedzialną i godną naśladowania postawą wykazali się świadkowie, który widząc pijanego kierowcę zabrali mu kluczyki od auta i uniemożliwili kontynuację jazdy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie 52-latka kierującego oplem.
W sobotę (12 sierpnia) tuż przed godz.16, dyżurny lubaczowskiej jednostki został poinformowany o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Dachnów w gminie Cieszanów. Z relacji mężczyzn, którzy byli świadkami zdarzenia wynikało, że na trasie Futory - Dachnów kierujący samochodem marki Opel jechał całą szerokością jezdni. Świadkowie zdarzenia odbierając kluczyki od samochodu, uniemożliwili dalszą jazdę 52-letniemu kierującemu oplem, od którego wyczuli alkohol.

Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 52-latek ma zatrzymane prawo jazdy, a pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Kierujący oplem trafił do policyjnego aresztu, niebawem o jego losie zadecyduje sąd. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.