Za fałszowanie dokumentów, a także posługiwanie się nimi grozi nawet 5 lat więzienia. Mimo to na podkarpackiej granicy państwa nie brakuje osób, które podczas kontroli posługują się fałszywkami. Kolejne dokumenty zatrzymali funkcjonariusze SG z Korczowej.
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej interweniowali wobec Polaka oraz dwóch cudzoziemców, którzy okazali do kontroli fałszywe ukraińskie prawa jazdy. Byli to obywatele Ukrainy w wieku 42 i 43 lat, a także 18-letni obywatel Polski. We wszystkich przypadkach funkcjonariusze szybko zorientowali się, że mają do czynienia z nieprawdziwymi dokumentami. Do potwierdzenia fałszerstw mundurowi wykorzystali specjalistyczny sprzęt. Niezbędne okazało się również doświadczenie, a także doskonała znajomość zabezpieczeń ukraińskich dokumentów.

Finalnie wszyscy kierowcy posługujący się fałszywymi dokumentami poniosą konsekwencje swoich czynów.

Wśród ujawnianych na podkarpackiej granicy państwa fałszywych praw jazdy dominują te, rzekomo wydane przez władze Ukrainy. Jednak w tym roku mundurowi z Podkarpacia zatrzymali również falsyfikaty m.in. z Turkmenistanu, Tadżykistanu, Wielkiej Brytanii, Gruzji, a także z państw UE.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.