25 zastępów straży pożarnych z powiatu łańcuchowego, rzeszowskiego, mieleckiego, jasielskiego, ropczycko-sędziszowskiego i dębickiego gasi pożar w segmencie hali produkcyjnej zakładu produkującego opony w Dębicy.
- Informację o pożarze otrzymaliśmy tuż przed godziną 22. Jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej z zakładu ewakuowano 200 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny. Gaszenie pożaru może potrwać kilka najbliższych godzin - informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar w Dębicy

W niedzielny wieczór Urząd Miejski w Dębicy zaapelował do mieszkańców o nie utrudnianie akcji gaśniczej. - Szanowni Mieszkańcy, w związku z pożarem w zakładach Firmy Oponiarskiej Dębica prosimy o nieprzemieszczanie się w pobliżu zakładów, aby nie utrudniać prowadzonej akcji gaśniczej. Akcją kieruje Państwowa Straż Pożarna, która na bieżąco informuje o sytuacji. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia będą przekazywane kolejne komunikaty - przekazano w komunikacie.

[AKTUALIZACJA]


- Pożar hali produkcyjnej zakładu produkującego opony w Dębicy został ugaszony. W kulminacyjnym momencie w akcję gaśniczą zaangażowanych było 35 zastępów, blisko 140 strażaków z powiatów: dębickiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, leżajskiego, mieleckiego, łańcuckiego i jasielskiego - przekazała KW PSP w Rzeszowie.

Na miejscu pracowała grupa operacyjna KW PSP w Rzeszowie pod dowództwem zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego.

Na miejscu stan powietrza monitorowało mobilne laboratorium z KP PSP w Leżajsku.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, zostaną ustalone.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.