Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego rozpoczęty, a wraz z nim nowa perspektywa dla uczniów. Dzisiaj naukę rozpoczęli uczniowie klasy o profilu mundurowym pod patronatem przemyskiej komendy. W uroczystościach inauguracji nowego roku szkolnego wziął udział Komendant Miejski Policji w Przemyślu.
Dzisiaj rano sala sportowa w "Elektroniku" wypełniona była uczniami klas pierwszych. Ci młodzi ludzi rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu. Wśród nich byli uczniowie, którzy wybrali z oferty szkoły nowo otwartą klasę o profilu mundurowym. Dyrektor Wojciech Psik i Komendant Miejski Policji w Przemyślu podinsp. Janusz Kiszka na uroczystościach podpisali porozumienie o współpracy i realizacji wspólnych zadań dotyczących edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych.

Jest to pierwsza taka klasa w ofercie tej szkoły, która pozwoli przygotować uczniów do ewentualnej pracy w służbach mundurowych. Komenda Miejska Policji w Przemyślu pomoże w realizowaniu programu nauczania m.in. w zakresie propagowani i kształtowania pozytywnego wizerunku Policji wśród młodzieży, przedstawianiu bieżącej oferty szkolnictwa policyjnego i służby w Policji, a także kształtowaniu umiejętności związanych z pełnieniem tej służby i zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem, zadaniami i uprawnieniami Policji.

Wierzymy, że powołanie takiej klasy to także nadzieja, że młodzi ludzie w przyszłości zdecydują się na ciekawą, chociaż niełatwą służbę w mundurze i zasilą szeregi Policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.