Z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Strzelcy z Liceum w Kołaczycach dołączyli do obchodów państwowych we Frampolu.
W piątek 1 września 2023 roku, Strzelcy z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wzięli udział w państwowych uroczystościach z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbywających się we Frampolu.
To właśnie tam, 13 września 1939 roku, kilka minut po godzinie pierwszej po południu nadleciały cztery niemieckie bombowce, które z wysokości około 1000 metrów zrzuciły bomby burzące i zapalające.

Frampol był jednym z najbardziej zniszczonych miast podczas II wojny światowej. Na skutek bombardowania zniszczeniu uległo 80% budynków. Przed rozpoczęciem uroczystości wyświetlono zwiastun filmu opowiadającego o tragicznej historii miasta.

W uroczystości udział wzięli: Marszałek Sejmu RP- Elżbieta Witek, Minister Obrony Narodowej -Mariusz Błaszczak, Minister Aktywów Państwowych -Jacek Sasin, Minister Edukacji i Nauki - Przemysław Czarnek, posłowie i senatorowie, władze samorządowe, dowódcy wojskowi, pododdział reprezentacyjny Wojska Polskiego, Związek Strzelecki "Strzelec" oraz mieszkańcy Frampola. Odczytano również okolicznościowy list premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Na zakończenie odbyła się uroczysta defilada pododdziałów z udziałem Strzelców z Kołaczyckiego Liceum.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.