Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej nr 1 "Rodzinne Gniazdo" w Krośnie wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali 14 września perłowy jubileusz.
W tym roku Dom Pomocy Społecznej nr 1 "Rodzinne Gniazdo" w Krośnie mieszczący się przy ul. Żwirki i Wigury 4a świętuje jubileusz 30-lecia działalności. Funkcjonuje od 1 września 1993 r. dając opiekę osobom w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorym.

Uroczyste obchody jubileuszu DPS nr 1 odbyły się 14 września. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubit, prezydent Piotr Przytocki, zastępca prezydenta Bronisław Baran; przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z DPS; delegacje z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, w tym z Presova w Słowacji; podopieczni placówki oraz obecni i emerytowani pracownicy.
Specjalny list na tę okazję przesłała Ewa Bajgier, która kierowała placówką od początku jej działalności przez 24 lata.

Jubileusz DPS nr 1 Krosno
Magdalena Słyś

Uroczystość rozpoczęła msza święta, której przewodniczył ks. biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla. W dalszej części obchodów, dyrektor "Rodzinnego Gniazda" Magdalena Słyś przypomniała kilka najważniejszych faktów z historii placówki.

- Decyzję o utworzeniu Domu Pomocy Społecznej nr w Krośnie podjął 30 lat temu ówczesny wojewoda krośnieński, a reformie administracyjnej staliśmy się jednostką organizacyjną miasta Krosna. Dzisiaj "Rodzinne Gniazdo" zapewnia opiekę 90 osobom. Robimy wiele, by stworzyć im jak najlepsze warunki. Modernizujemy budynek, remontujemy pomieszczenia. Poprzedni jubileusz urządzaliśmy w starej jadalni, a dzisiaj cieszymy się gościmy wszystkich w pięknym wyremontowanym pomieszczeniu - powiedziała dyrektor Magdalena Słyś.

Jubileusz DPS nr 1 Krosno

Przypomniała, że w ostatnich latach została wykonana duża inwestycja. Zbudowana została duża przestronna winda, która usprawniła codzienne funkcjonowanie. Nowoczesna infrastruktura jest bardzo ważna, jednak dom tworzą nie tylko budynki i przytulne wnętrza, ale przede wszystkim ludzie.

- Dlatego dziękuję wszystkim mieszkańcom naszego domu. To Państwa obecność nadaje sens naszej pracy, skłania do refleksji, uczy pokory. Każdego dnia wiele się od was uczymy i czerpiemy inspiracje - podkreśliła Magdalena Słyś, dziękując również wszystkim pracownikom DPS za codzienną pracę z mieszkańcami.

Jubileusz DPS nr 1 Krosno

Dyrektor Magdalena Słyś poinformowała również, że powołana do życia została fundacja "Jaskółka", która za swój cel obrała wspieranie działalności DPS nr 1 "Rodzinne Gniazdo".

Spotkanie jubileuszowe zakończyły występy artystyczne i zabawa.

Jubileusz DPS nr 1 Krosno

DPS nr 1 w Krośnie dysponuje 90 miejscami dla dorosłych mężczyzn i kobiet, w tym: 63 miejscami dla osób w podeszłym wieku i 27 miejscami dla osób przewlekle somatycznie chorych. Jest placówką stałego pobytu, przeznaczoną dla osób wymagających opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogących samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych. Budynek posiada pięć kondygnacji i jest połączony przewiązką z kaplicą. Pokoje są jednoosobowe z odpowiednio wyposażonymi łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dom wyposażony jest w system wczesnego wykrywania pożaru, w instalacje oddymiania i windę dostosowaną do osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jubileuszu:

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.