150 tys. złotych - tyle wynosi grant, który Rzeszów otrzymał od Fundacji Leroy Merlin. Za te pieniądze miasto wyremontuje sale i świetlicę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Lwowskiej.
Remont sal lekcyjnych, świetlicy oraz przystosowanie kolejnych pomieszczeń na potrzeby opieki świetlicowej - taki jest zakres prac, które już niebawem będą prowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rzeszowie. To właśnie ta szkoła otrzymała grant w wysokości 150 tys. złotych od fundacji Leroy Merlin.

- Dziękuję państwu za taką inicjatywę, bo jest dla nas bardzo ważna. Pani dyrektor Barbara Olearka ma bardzo ważne zadanie: postawić na nogi swoją szkołę. Państwa inicjatywa idealnie się w to wpisuje - mówił podczas podpisania umowy na przekazanie grantu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Fundacja Leroy Merlin za swój cel statutowy postawiła sobie wspieranie działań o charakterze dobroczynnym, w tym pomoc uchodźcom z Ukrainy. W ZSP nr 2 obecnie aż 20 proc. uczniów stanowią właśnie dzieci uchodźców. Pieniądze, które otrzymało miasto, będą przeznaczone na remont i adaptację miejsc, w których dzieci, zarówno polskie, jak i ukraińskie, mogą spędzać swój wolny czas i poznawać się lepiej.

- Opiekunami dzieci z Ukrainy są zazwyczaj jedynie mamy, które pracują do późna. Ci uczniowie pozostają w świetlicy najczęściej od 6.30 do 17, więc spędzają tu większość swojego czasu w dni robocze - uzasadnia złożenie wniosku Barbara Olearka, dyrektorka ZSP nr 2 w Rzeszowie.

Wysoki grant dla Rzeszowa od francuskiej fundacji. Na pomoc dzieciom- W tym momencie jest to dla nas jedna z większych inwestycji wśród wszystkich, które wykonaliśmy. Jako pracownicy, mieszkańcy, też jesteśmy bardzo dumni z Rzeszowa: z tego, co tu się dzieje, jak to wszystko jest zorganizowane - mówił Andrzej Zaremba, członek zarządu Fundacji Leroy Merlin Polska.

Dodał, że pomimo podobnych potrzeb zgłaszanych przez niemal wszystkie samorządy, które wnioskowały o grant, to właśnie Rzeszów, ze względu na szczególną specyfikę, otrzymał najwyższe dofinansowanie. Jak tłumaczy, Rzeszów to Miasto-Ratownik, które skutecznie działało i nadal działa w kwestii pomocy. To ma idealnie wpisywać się w cele statutowe, które założyła sobie Fundacja.

Prace związane z remontem mają zacząć się do 30 dni od podpisania umowy (15.09.2023). Całość ma się zakończyć do 31 stycznia przyszłego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.