150 tys. złotych - tyle wynosi grant, który Rzeszów otrzymał od Fundacji Leroy Merlin. Za te pieniądze miasto wyremontuje sale i świetlicę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Lwowskiej.
Remont sal lekcyjnych, świetlicy oraz przystosowanie kolejnych pomieszczeń na potrzeby opieki świetlicowej - taki jest zakres prac, które już niebawem będą prowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rzeszowie. To właśnie ta szkoła otrzymała grant w wysokości 150 tys. złotych od fundacji Leroy Merlin.

- Dziękuję państwu za taką inicjatywę, bo jest dla nas bardzo ważna. Pani dyrektor Barbara Olearka ma bardzo ważne zadanie: postawić na nogi swoją szkołę. Państwa inicjatywa idealnie się w to wpisuje - mówił podczas podpisania umowy na przekazanie grantu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Fundacja Leroy Merlin za swój cel statutowy postawiła sobie wspieranie działań o charakterze dobroczynnym, w tym pomoc uchodźcom z Ukrainy. W ZSP nr 2 obecnie aż 20 proc. uczniów stanowią właśnie dzieci uchodźców. Pieniądze, które otrzymało miasto, będą przeznaczone na remont i adaptację miejsc, w których dzieci, zarówno polskie, jak i ukraińskie, mogą spędzać swój wolny czas i poznawać się lepiej.

- Opiekunami dzieci z Ukrainy są zazwyczaj jedynie mamy, które pracują do późna. Ci uczniowie pozostają w świetlicy najczęściej od 6.30 do 17, więc spędzają tu większość swojego czasu w dni robocze - uzasadnia złożenie wniosku Barbara Olearka, dyrektorka ZSP nr 2 w Rzeszowie.

Wysoki grant dla Rzeszowa od francuskiej fundacji. Na pomoc dzieciom- W tym momencie jest to dla nas jedna z większych inwestycji wśród wszystkich, które wykonaliśmy. Jako pracownicy, mieszkańcy, też jesteśmy bardzo dumni z Rzeszowa: z tego, co tu się dzieje, jak to wszystko jest zorganizowane - mówił Andrzej Zaremba, członek zarządu Fundacji Leroy Merlin Polska.

Dodał, że pomimo podobnych potrzeb zgłaszanych przez niemal wszystkie samorządy, które wnioskowały o grant, to właśnie Rzeszów, ze względu na szczególną specyfikę, otrzymał najwyższe dofinansowanie. Jak tłumaczy, Rzeszów to Miasto-Ratownik, które skutecznie działało i nadal działa w kwestii pomocy. To ma idealnie wpisywać się w cele statutowe, które założyła sobie Fundacja.

Prace związane z remontem mają zacząć się do 30 dni od podpisania umowy (15.09.2023). Całość ma się zakończyć do 31 stycznia przyszłego roku.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter