Rzeszów wzorem ubiegłych lat prowadzi program ,,Korpus Wsparcia Seniorów''. W ramach programu kolejnych 158 seniorów zostało właśnie wyposażonych w opaski bezpieczeństwa.
Spotkanie dotyczące programu odbyło się we wtorek w miejskim ratuszu. Gośćmi wydarzenia byli seniorzy, pracownicy MOPS oraz władze miasta.

- Bardzo ważną kwestią życia w mieście jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego realizujemy wiele projektów mających zapewnić mieszkańcom takie poczucie. Jeden z najnowszych - ,,Opaski życia" jest skierowany do osób wieku powyżej 65 lat. Dzięki niemu mieszkańcy mają przy sobie urządzenie, które pozwala w razie potrzeby wezwać pomoc, albo poinformować bliskich o złym samopoczuciu. Zależy mi na tym, aby z biegiem czasu coraz więcej naszych seniorów miało takie opaski, dlatego pracujemy już nad rozwojem programu - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, senior może wcisnąć guzik alarmowy znajdujący się na opasce. W ten sposób, zostanie połączony z centrum ratunkowym. Opaska mierzy również podstawowe parametry życiowe. Jest wyposażona w czujnik upadku i lokalizator GPS. Seniorzy po otrzymaniu opasek, zostaną przeszkoleni z ich obsługi.

Projekt ,,Opaski życia’’ cieszył się dużą popularnością w pierwszej edycji, dlatego prezydent Rzeszowa wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej kontynuują jego realizację.

- Staramy się rozszerzyć program i przygotować w kolejnym etapie jeszcze więcej opasek. Naszym celem jest takie rozwinięcie projektu, aby każdy, kto złoży zapotrzebowanie na opaskę, otrzymał takie urządzenie - dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

We wtorek nowe opaski zostały przekazane kolejnym 158 seniorom.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.