Ponad stu strażaków, 28 zastępów straży pożarnych gasił pożar hali zakładu produkującego i przetwarzającego tworzywa sztuczne w Cmolasie niedaleko Kolbuszowej.
Informację o pożarze strażacy otrzymali dziś (25 września) około godziny 01:30.

- W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem objęta była hala o wymiarach około 25 na 50 m. Z hali jeszcze przed przyjazdem strażaków ewakuował się ośmioro pracowników. Na szczęście nic im się nie stało. Strażacy ugasili ogień i zapobiegli rozprzestrzenianiu się pożaru na pozostałe sąsiednie budynki. Na miejscu stan powietrza monitorowany był przez mobilne laboratorium z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku. W kulminacyjnym momencie w gaszenie ognia zaangażowanych było ponad stu strażaków z ośmiu powiatów województwa podkarpackiego. W tej chwili trwa częściowa rozbiórka hali, która runęła oraz sprawdzanie, czy nie ma w niej jeszcze dodatkowych zarzewia ognia - relacjonuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Przyczyna pojawienia się ognia nie jest znana, zostanie ustalona.
Masz zdjęcia / filmy do tego tematu?
Wyślij nam na adres: redakcja@podkarpacie112.pl lub na Messengera: m.me/podkarpacie112

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.