W miejscowości Jawornik na drodze krajowej 19 doszło do zatrzymania ciągnika siodłowego z naczepą należącego do litewskiego przewoźnika. Kierujący nim obywatel Litwy był pod wpływem alkoholu.
W piątkowe popołudnie, patrol Inspekcji Transportu Drogowego kontrolujący ruch drogowy w miejscowości Jawornik na DK19 zatrzymał ciągnik siodłowy z naczepą do rutynowej kontroli.

Podczas wykonywania standardowych czynności związanych z pobraniem dokumentów od kierowcy oraz danych z tachografu, inspektor wyczuł wyraźną woń alkoholu. W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu badania alkotestem. Wynik badań nie pozostawiał wątpliwości - kierujący miał w organizmie 0,5 promila alkoholu.

Na miejsce wezwano patrol policji. Funkcjonariusze przeprowadzili własne badanie, które również potwierdziło, że kierowca był nietrzeźwy. Kierowca został przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.