Prawie milion złotych będzie kosztował nowy dach Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie. Inwestycję wykona firma Construm z Krosna.
Szkoła przy ul. Bernardyńskiej 4 jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie - powstała w 1784 roku. Budynek jest sukcesywnie odnawiany. Teraz nadszedł czas na modernizację dachu szkoły. Inwestycja obejmie zarówno naprawę konstrukcji i kominów, jak również montaż nowych rynien, włazów i przede wszystkim pokrycia. Zadaniem wykonawcy będzie wymiana deskowania oraz montaż nowej blachoachówki.

W przetargu na realizację tego zadania zwyciężyła firma Construm z Krosna. Koszt modernizacji dachu Szkoły Podstawowej nr 1 to prawie milion zł. Inwestycja ma być gotowa latem przyszłego roku.

Modernizacja budynku szkoły przy Bernardyńskiej jest kolejnym przedsięwzięciem poprawiającym infrastrukturę szkolną w Rzeszowie. Obecnie w Rzeszowie prowadzonych jest kilka dużych inwestycji związanych z infrastrukturą edukacyjną. Na finiszu jest rozbudowa Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, gdzie powstała nowa hala sportowa. Kolejna hala powstaje przy I Liceum Ogólnokształcącym. Rozbudowywana jest także Szkoła Podstawowa nr 13 przy ul. Skrajnej 1 na os. Staromieście.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.