Dzieci, rodzice i opiekunowie, a wraz z nimi zaproszeni goście wspólnie bawili się na otwarciu kolejnego miejsca przyjaznego najmłodszym na mapie Gminy Jedlicze.
Wczoraj (15 listopada), oficjalnie swoją działalność rozpoczęła świetlica opiekuńczo-wychowawcza, która mieści się w Domu Ludowym w Potoku. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra współpraca samorządu na czele z Burmistrzem Jolantą Urbanik i zaangażowanych społeczników ze swoim reprezentantem Sołtysem Grzegorzem Stysiem.

Ze względu na ogromne zainteresowanie, inauguracyjne zajęcia odbyły się w sali głównej, ale docelowo uczestnikom świetlicy ma służyć wyremontowane wspólnymi siłami pomieszczenie, wzbogacone o nowe oświetlenie, szafę i tablice korkowe. Na potrzeby prowadzonych spotkań, które będą odbywać się cyklicznie w każdą środę, zakupiono także m.in. gry planszowe, puzzle, przybory szkolne, artykuły plastyczne, skakanki itp.

otwracie świetlicy w Potoku

Obok różnorodnych zabaw ruchowych i pracy twórczej wszystkim ogromną frajdę sprawiło zadanie, w które zaangażowały się dzieci, opiekunowie i goście, a jej efekt był niezwykle symboliczny. W ramach tego wspólnego dzieła powstał łańcuch łączący nie tylko pokolenia, ale także ludzi, którym przyświeca wspólny cel, tak jak podczas starań o powstanie tego wyjątkowego miejsca, z którego emanowała radość i przyjazna atmosfera.

Wydarzeniu towarzyszył piękny wystrój i pyszny poczęstunek, o który postarały się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich: Patrycja Styś, Adriana Sitek, Małgorzata Kopacz wraz z przewodniczącą Koła Moniką Malik i prowadzącą świetlicę Aleksandrą Świdrak. Miłym gestem był upominek od zaprzyjaźnionych rodziców w postaci szkła użytkowego, które zostało przekazane na ręce opiekuna w ramach doposażenia świetlicy.

otwarcie świetlicy w Potoku

Nowopowstała świetlica w Domu Ludowym w Potoku to już trzynaste tego typu miejsce w Gminie Jedlicze. Podobnie jak w pozostałych lokalizacjach, będą tutaj prowadzone zróżnicowane tematycznie zajęcia o charakterze artystycznym, integracyjnym, profilaktyce zdrowotnej. O potrzebie powstania świetlicy najlepiej świadczy fakt, iż w pierwszych zajęciach wzięło udział blisko 50 dzieci.

W otwarciu świetlicy uczestniczyli m. in.: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Zastępca Burmistrza Rafał Gomułka, Sołtys wsi Potok Grzegorz Styś, koordynator świetlic opiekuńczo-wychowawczych z terenu Gminy Jedlicze - kierownik Referatu Działalności Gospodarczej i Obsługi Informatycznej Małgorzata Głowacka-Pietruś, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku Agata Kazalska, Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Jedliczu Mariola Twaróg.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.