W Krośnie odbyła się Gala Edukacyjna 2023, podczas której wręczono stypendia i nagrody dla najlepszych uczniów i szkół.
Dzisiaj (16 listopada) w Regionalnym Centru Kultur Pogranicza w Krośnie podczas gali zostały wręczone stypendia uczniom krośnieńskich szkół za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2022/2023. W sali widowiskowej spotkali się mistrzowie Polski, rekordziści Polski, laureaci konkursów międzynarodowych, centralnych, wojewódzkich.

Gala odbyła się pod hasłem "Razem - dla mistrzostwa" które wskazuje, że sukces nie jest możliwy bez współpracy nauczyciela z uczniem.

Gala Edukacyjna 2023 w Krośnie

Stypendia otrzymało 87 uczniów w czterech kategoriach: dwóch naukowych, kategorii sportowej oraz kategorii wybitnych talentów. W grupie tej jest 48 uczniów krośnieńskich szkół podstawowych i 39 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

Stypendia w kategorii I - naukowej


Stypendia uzyskali uczniowie z wysoką średnią oceną minimum 5,0 w szkole podstawowej i 4,0 w szkole ponadpodstawowej ale też spełniający dodatkowe warunki w postaci zdobycia tytułu laureata lub finalisty olimpiady na szczeblu międzynarodowym, lub ogólnopolskim I, II lub III miejsca w konkursie lub turnieju wiedzy.

Uczniowie szkół podstawowych:
Aleksandra Śliż - SP nr 3

Uczniowie szkół ponadpodstawowych:
Antoni Barciak, Kacper Kaczorowski, Joanna Pelczarska, Łucja Postek, Bartosz Słyś, Miłosz Zajdel - I LO
Dominik Kwiatkowski, Karolina Kwiatkowska, Bartłomiej Zięba - II LO
Adrian Jureczko - Zespół Szkół Mechanicznych
Amelia Wolanin - Zespół Szkół Naftowo - Gazowniczych
Kacper Bronka, Dawid Delimat, Sebastian Drabik, Kacper Hanus, Rupert Rybka - Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących
Damian Jedziniak - Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych

Nagrody za wysokie wyniki egzaminów ósmoklasistów oraz sukcesy naukowe
1. Szkoła Podstawowa nr 8
2. Szkoła Podstawowa nr 15
3. Szkoła Podstawowa nr 3

Gala Edukacyjna 2023 w Krośnie

Nagrody za wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz sukcesy naukowe
1. I LO im. Mikołaja Kopernika
2. II LO w Miejskim Zespole Szkół nr 4
3. III LO w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących
4. Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących
6. Technikum nr 3 w Zespole Szkół Mechanicznych
7. Technikum nr 6 w Zespole Szkół Architektoniczno-Budowlanych

Stypendia w kategorii II - naukowej


Uczniowie którzy otrzymali stypendium w tej kategorii musieli nie tylko uzyskać wysoką średnią ocen minimum 5,0 w szkole podstawowej i 4,8 w szkole ponadpodstawowej, ale też spełnić dodatkowe warunki w postaci zdobycia tytułu laureata lub finalisty olimpiady na szczeblu wojewódzkim I, II lub III miejsca w konkursie lub turnieju wiedzy na szczeblu wojewódzkim lub tytuł laureata lub co najmniej podwójnego finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie szkół podstawowych:
Bartosz Węgrzyn - Szkoła Podstawowa nr 3
Jakub Siedlecki - Szkoła Podstawowa nr 4
Ewelina Ginalska - Szkoła Podstawowa nr 7
Paweł Domagalski - Szkoła Podstawowa nr 8
Maria Guzik - Szkoła Podstawowa nr 8
Antonina Dmytryszyn - Szkoła Podstawowa nr 14
Szymon Jurczyk - Szkoła Podstawowa nr 14
Bartłomiej Czuba - Szkoła Podstawowa nr 15

Gala Edukacyjna 2023 w Krośnie

Uczniowie szkół ponadpodstawowych:
Adam Ben Saad - I LO
Małgorzata Belcik - II LO

Stypendia w kategorii III - sportowej


Stypendium w tej kategorii mógł otrzymać uczeń, który uzyskał średnią ocen co najmniej 4,5 oraz może pochwalić się osiągnięciami sportowymi w postaci od pierwszego do ósmego miejsca na szczeblu międzynarodowym, od pierwszego do czwartego miejsca w mistrzostwach polski w dyscyplinach i konkurencjach zaliczanych do punktacji systemu sportu młodzieżowego zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki, od pierwszego do piątego miejsca w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych lub od pierwszego do trzeciego miejsca w konkursie na szczeblu wojewódzkim. W tej kategorii przyznanych zostało najwięcej stypendiów, bo aż 38 dla uczniów szkół podstawowych oraz 19 dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Szkoły Podstawowe:
Wiktoria Penar - SP nr 3
Jagoda Miąsik - SP nr 4
Sandra Adamiak - SP nr 5
Paweł Ginalski, Tomasz Lasek - SP nr 6
Aleksander Fyda, Antoni Fyda - SP nr 7
Aleksandra Kościelnak - SP nr 10
Sebastian Babiarz, Aleks Boczar, Tymoteusz Bodnar, Gustaw Bodnar, Zuzanna Dziedzic, Paweł Goleń, Wiktoria Gorzynik, Kacper Jucha, Aleksandra Kielar, Eryk Kielar, Zazanna Knap, Ewa Madej, Martuna Mansz, Michał Najbar, Milena Pelczar, Amelia Śnigórska, Gabriela Wacek, Zuzanna Wajda, Zofia Wanata - SP nr 14
Oliwia Biały, Łucja Bobusia, Hanna Borkowska, Dominika Długosz, Marcel Kasprzycki, Olgierd Kaszuba, Agnieszka Mercik, Gabriel Niemiec, Emilia Staszewska, Daniel Szczurek, Hubert Zięba - SP nr 15

Gala Edukacyjna 2023 w Krośnie

Szkoły Ponadpodstawowe:
Zuzanna Biernacka, Dominika Guzik, Michał Guzik, Julia Majerska, Oleksander Małomużew, Paweł Mrozek, Kinga Penar, Zuzanna Prugar, Kamil Stachowicz, Ilona Stachowicz, Alicja Surmacz, Zoia Takhtai, Katarzyna Uliasz, Aleksandra Zych, Roksana Żychowska - I LO
Agata Lorens - II LO
Krzysztof Mastej, Nadia Słabik - Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących
Oliwia Kieraś - Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych

Współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych
1. SP nr 14
2. SP nr 15
3. SP nr 7
4. SP nr 6
5. SP nr 8
6. SP nr 5

Gala Edukacyjna 2023 w Krośnie

Współzawodnictwo sportowe szkół ponadpodstawowych
1. I LO
2. Zespół Szkół Naftowo - Gazaowniczych
3. II LO
4. Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących
5. ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika

Po tej części wyróżnienie z rąk prezydenta Krosna otrzymał Jerzy Janusz, który od 40 lat związany jest z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Krośnie.

Stypendia w kategorii IV - wybitne talenty


Stypendium w kategorii IV wybitnych talentów mógł otrzymać uczeń, który posiada spektakularne osiągnięcie w dziedzinie swoich zainteresowań oraz uzyskał średnią ocen minimum 4,0.

1. Amelia Krukierek - SP nr 6
2. Zuzanna Niebieszczańska - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych

Na zakończenie gali wręczona została nagroda w konkursie na profilaktyczny spot filmowy "Bezpieczne zachowania w moim mieście". W tym konkursie nagrodę otrzymała Wiktoria Dubis z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Z kolei stypendia rektora KPU otrzymali Aleksandra Sienkowska, Angelika Prajznar i Szymon Kaliszuk.

Wysokość stypendiów uzależniona jest od osiągniętych wyników. W poszczególnych kategoriach przyznano stypendia w wysokości:
I kat. naukowa - 400 - 1500 zł
II kat. naukowa - 400 - 1500 zł
III kat. sportowa - 500 - 2000 zł
Kat. IV wybitnych talentów - 500 - 1000 zł
Łączna kwota stypendiów indywidualnych oraz nagród dla szkół wyniosła 58 900 zł i w całości pochodziła z budżetu miasta.

Stypendia wręczyli Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, wraz z zastępcą Bronisławem Baranem, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.