Już po raz 10. został zorganizowany w Krościenku Wyżnym koncert charytatywny. W tym roku postanowiono wesprzeć osoby starsze, schorowane, w trudnej sytuacji życiowej.
W niedzielne popołudnie (19 listopada) w sali domu ludowego została zorganizowana 10. jubileuszowa edycja koncertu charytatywnego "Złote Serca". Na wydarzenie tradycyjnie już zaprosili Komitet Organizacyjny koncertu charytatywnego "Złote Serca", Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym.

Pomysłodawcą i koordynatorem koncertu jest Tomasz Niżnik, a od samego początku ideą wydarzenia jest połączenie muzyki ze wsparciem dla osób potrzebujących.
W tym roku dzięki zebranym środkom pomocą objęte zostaną osoby schorowane, niepełnosprawne oraz znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Pieniądze będą przeznaczone na zapewnienie im dodatkowej opieki, rehabilitacji, jak również na zakup niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby. Działania te koordynowane są wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym i Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie.

koncert w Krościenku Wyżnym

W niedzielnym koncercie charytatywnym, na scenie domu ludowego zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym oraz z przedszkola sióstr służebniczek - Ochronki św. Józefa w Krościenku Wyżnym, zespół muzyczny "Song" działający przy Szkole Podstawowej w Krościenku Wyżnym wraz z absolwentami pod kierunkiem Macieja Filara, kapela "Tanie Dranie" działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu oraz zespół S.E.T.A., czyli Samodzielny Elitarny Twór Artystyczny.

W trakcie koncertu była prowadzona zbiórka do puszek, można było również nabyć prace artystyczne oraz publikacje ofiarowane przez ludzi dobrego serca: Stowarzyszenie Kulturalne Dębina, Tadeusza Marszałka, Edwarda Marszałka, Małgorzatę Liput i Krystynę Półchłopek. Ciepłe napoje przygotowała firma AM Catering. Z inicjatywy rodziców uczniów, przed mszami obok kościoła rozprowadzane były ciasta w formie cegiełek.

Koncert prowadzili Anita Fal i Radosław Lorens.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.