Spektakl "Śluby panieńskie" w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle znalazł się wśród najlepszych spektakli w Polsce.
17 listopada odbył się finał Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych "Spotkania Fredrowskie" pod patronatem prof. Jarosława Gajewskiego, dyrektora Teatru Klasyki Polskiej.

Przegląd miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap polegał na konkursie krótkich nagrań, po czym najlepsze grupy zostały zaproszone na finał, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

Wśród najlepszych w Polsce spektakli znalazły się "Śluby panieńskie" w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. W poszczególne role wcielili się uczniowie klasy IV d: Julia Dybaś, Martyna Stasiowska, Anna Szot, Mateusz Miśkowicz, Szymon Gustek, Jakub Lisowski i Jakub Piękoś. Reżyserem była Bożena Krzyżak, asystentami reżysera byli Jakub Zoła i Zuzanna Przybyło.

uczniowie II LO w Jaśle

Spektakl został nagrodzony za wysoką wartość merytoryczną i wychowawczą sztuki. Jakub Lisowski otrzymał specjalne wyróżnienie za wysoki potencjał twórczy i silę przekazu w roli Radosta.

Spektakle oceniane były przez jury złożone z pedagogów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz aktorów Teatru Klasyki Polskiej, którzy przede wszystkim dawali wskazówki na przyszłość oraz dzieli się swoim doświadczeniem podczas spotkań z poszczególnymi grupami.

W czasie Spotkań Fredrowskich odbyło się spotkanie z Maciejem Szeptyckim, potomkiem Hrabiego Aleksandra, który opowiedział o swoim przodku oraz Domu Komedii Aleksandra Fredry.

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.