Podczas minionego weekendu, na drogach powiatu tarnobrzeskiego, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Interweniowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem piaskarki i osobowego volkswagena.
Policjanci systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, sprawdzają stan trzeźwości, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Kierowcy, którzy znacznie przekroczą dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, muszą liczyć się z mandatami i punktami karnymi.

• W niedzielę przed godz. 8, policjanci interweniowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło na ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Mundurowi ustalili, że 46-letni kierowca pojazdu, nie zachowując należytych środków ostrożności, najechał na wysepkę rozdzielającą przejście dla pieszych, w wyniku czego uszkodził krawężnik chodnika. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny.

• W sobotę przed godz. 16, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę skody. Do zdarzenia doszło na ul. Warszawskiej, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 723, w Tarnobrzegu. 27-letni kierowca pojazdu przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h, jadąc z prędkością 103 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi.

• Tego dnia, policjanci pełniący służbę na terenie gminy Gorzyce, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło po godz. 13, w miejscowości Wrzawy. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,61 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że 63-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż stracił je za jazdę "na podwójnym gazie". Teraz o losie mężczyzny będzie decydował sąd.

• Również w sobotę po godz. 6, policjanci wezwani zostali na miejsce kolizji drogowej w gminie Baranów Sandomierski. 69-letni kierowca piaskarki, jadąc przez miejscowość Marki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do przydrożnego do rowu.

• Uprawnienia do kierowania pojazdami stracił także kierowca volkswagena golfa. W piątek o godz. 19.30, dzielnicowy zatrzymał 39-latka do kontroli drogowej na placu w centrum Grębowa. Badanie urządzeniem wykazało 1,48 promila alkoholu w jego organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.