Blisko 640 uczestników rywalizowało przez 2 dni w Jaśle w XXII Ogólnopolskich Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych.
Tegoroczne XXII Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jasielskim Domu Kultury dostarczyły wszystkim dużą dawkę dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń. Wszystko za sprawą młodych i utalentowanych tancerzy, którzy zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom.

Blisko 640 uczestników rywalizowało przez 2 dni w czterech kategoriach wiekowych (7-11, 12-15, 16-19 i 20+) oraz dwóch tanecznych (taniec nowoczesny i inscenizacje). Każda z choreografii była oryginalna i niepowtarzalna. Nie zabrakło także poważniejszego akcentu - układów tanecznych z mocnym przesłaniem. Nawiązywały one do tematyki uzależnień wśród młodzieży oraz współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych.

-Taniec jest doskonałym środkiem wyrażania uczuć i emocji. Wprowadza nas w dobry nastrój i sprawia przyjemność. Poprzez taniec opowiadamy także różne historie. Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy uczestniczyć w tym spotkaniu i zatańczyć na tej scenie. To wydarzenie tryska niesamowicie pozytywną energią - podkreśliły młode tancerki z Krosna.

spotkanie taneczne w Jaśle

Na scenie Jasielskiego Domu Kultury w 145 prezentacjach zobaczyliśmy tancerzy m.in. z Jasła, Jedlicza, Krosna, Biłgoraju, Mielca, Strzyżowa, Bączala Dolnego, Przeworska, Rudnej Wielkiej, Leżajska, Nowego Sącza, Wary, Łańcuta, Gorlic, Dębicy, Brzozowa i Ropy.

Udział w przeglądzie był przede wszystkim szansą na zaprezentowanie swoich talentów, ale także na wymianę doświadczeń między tancerzami i instruktorami.

- Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą ściągały do Jasła nowych zapaleńców tańca, ale wiemy, że nie zabraknie tych, którzy są z nami od pierwszej edycji tej imprezy, bo dzięki tym zespołom ten przegląd jest jedyny w swoim rodzaju - podsumowała Katarzyna Korona, instruktor tańca w JDK.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.