Przez trzy najbliższe sezony zimowe w Rzeszowie będą działać dwa nowe, kryte lodowiska. Większe powstaje już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Drugie stanie nad zalewem na Wisłoku.
Budowa lodowisk jest efektem porozumienia miasta z prywatną firmą, która będzie prowadzić ślizgawki.

- Umowę zawarliśmy na trzy lata. Miasto użyczy firmie teren, na którym będą działać te lodowiska. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, w którym nasz partner uruchomi dwie ślizgawki. Będziemy mieć także największą spośród wszystkich, którymi dysponuje - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Lokalizacja lodowisk została wybrana w oparciu o sygnały od mieszkańców miasta- Większa z dwóch tafli będzie działać w rejonie ulicy Wyspiańskiego, dokładnie tu, gdzie przed laty prosperowało miejskie lodowisko. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali, aby planując w przyszłości budowę lodowiska, postawić na tą, sprawdzoną lokalizację - mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Lodowisko przy ul. Wyspiańskiego będzie miało taflę o wymiarach 20x60 m. Drugie, które stanie w rejonie zapory, na lewym brzegu zalewu na Wisłoku będzie miało wymiary 20x30 m.

- W obu przypadkach tafle będą zadaszone halą namiotową i oświetlone, dzięki czemu będzie można korzystać z nich bez względu na pogodę. Obok postawimy kontenery, w których znajdą się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami. Przy lodowisku na ul. Wyspiańskiego to zaplecze będzie odpowiednio większe - tłumaczy Grzegorz Wójtowicz, przedstawiciel inwestora.

Mniejsze lodowisko ruszy 9 grudnia, większe - 16 grudnia. Będą czynne do końca lutego, przez 7 dni w tygodniu. W soboty, niedziele i np. podczas ferii tafle będą czynne w godz. 9 - 21. W tygodniu od 14 do 21 a przed godz. 14 będą mogły z nich korzystać grupy zorganizowane. Jednorazowy bilet wstępu będzie upoważniał do jazdy bez limitu czasu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.