Dobra wiadomość dla rodziców małych dzieci z gminy Krościenko Wyżne. W budynku przedszkola samorządowego, który zostanie rozbudowany i przebudowany, powstanie Gminny Żłobek.
Gmina Krościenko Wyżne otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 651,2 tys. zł na utworzenie żłobka w ramach Programu MALUCH+ 2022-2029. 4 grudnia wójt gminy Krościenko Wyżne podpisał umowę na realizację tego zadania.

Przedsięwzięcie będzie polegało na rozbudowie budynku Samorządowego Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym wraz z jego przebudową na potrzeby utworzenia Gminnego Żłobka w Krościenku Wyżnym. Dzięki realizacji zadania powstaną miejsca opieki nad dziećmi do lat 3.

- Inwestycja ta jest niezwykle istotna dla mieszkańców i wpisuje się w potrzeby lokalnej społeczności, ponieważ na terenie gminy Krościenko Wyżne funkcjonują tylko instytucje niepubliczne, których działalność jest częściowo dotowana z budżetu gminy. Łączna liczba miejsc w tych placówkach wynosi 43 i nie zaspokaja zapotrzebowania na usługi z zakresu opieki nad dziećmi do lat 3 - powiedział Mateusz Liput, wójt gminy Krościenko Wyżne.

Dzięki realizacji projektu obiekt zyska blisko 400 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Planowane przedsięwzięcie pozwoli także na wyposażenie obiektu oraz doposażenie istniejącego placu zabaw
Łączna wartość realizacji zadania to 835 172,02 zł, z czego kwota 651 208,00 zł to suma pozyskana w ramach dofinansowania z KPO, natomiast środki własne na wykonanie zadania to 183 964,02 zł.

Odpowiednie zagospodarowanie wnętrza budynku, celem dostosowania do aktualnie obowiązujących standardów zaplanowano na IV kwartał 2024 r. na łączną kwotę 97 451,70 zł, w tym środki z KPO 89 918,56 zł i wkład własny 7 533,09 zł brutto.

- Jest to kolejna inwestycja, która zostanie zrealizowana z ogromnym udziałem pozyskanych środków zewnętrznych, przy stosunkowo niewielkim wydatkowaniu środków własnych budżetu gminy, która pozwoli na lepsze zaspokajanie potrzeb mieszkańców - dodał wójt Mateusz Liput.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.