28-letni kierowca opla jechał z prędkością 120 km/h. Wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał prawa jazdy i objęty został sądowym zakazem prowadzenia pojazdów w ruchu drogowym.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji, na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę, jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję. Korzystając z KMZB, należy jednak pamiętać, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach należy je zgłosić pod numer alarmowy 112.

W czwartek po godz. 16, policjanci ruchu drogowego pojawili się w miejscowości Alfredówka w gminie Nowa Dęba, miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, gdzie dochodzi do przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. W trakcie weryfikacji zagrożenia, do kontroli drogowej zatrzymany został 28-letni kierowca opla. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. W obszarze zabudowanym jechał 120 km/h.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna objęty jest zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Kraśniku. Okazało się też, że kierujący oplem, nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz zlekceważenie zakazu, sprawa 28-latka zostanie skierowana do ponownego rozpatrzenia przez sąd.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.