Tymczasowym aresztem objęty został 28-letni mężczyzna, który w noc sylwestrową ugodził nożem innego mężczyznę, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gorzycach pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Tarnobrzegu prowadzą śledztwo, w ramach którego tymczasowo aresztowany został 28-letni mieszkaniec Stalowej Woli, podejrzany o zaatakowanie nożem mężczyzny, uczestniczącego w zabawie sylwestrowej.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia br. przed godz. 4, w miejscowości Wrzawy w gminie Gorzyce. Z przekazanych informacji wynikało, że podczas zabawy sylwestrowej, jeden z uczestników został raniony nożem.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy ustalili, że 40-letni mężczyzna, podczas kłótni, został ugodzony nożem przez jednego z uczestników spotkania sylwestrowego, które odbywało się w remizie strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Pokrzywdzony został przewieziony karetką do szpitala, gdzie została udzielona mu pomoc.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do wyjaśniania okoliczności popełnionego przestępstwa. Ustalili rysopis sprawcy i świadków zdarzenia, weryfikując wszystkie informacje w tej sprawie. Rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. W efekcie podjętych czynności sprawca został zatrzymany.

Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. W toku prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli nóż, którym posłużył się sprawca. 28-latek został przesłuchany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku Policji o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i skierował taki wniosek do sądu. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami dowodowymi, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 28-latka na okres miesiąca.

28-letniemu mieszkańcowi Stalowej Woli grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.