W obecności Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu oraz kadry kierowniczej nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie. Po szkoleniu, 10 funkcjonariuszy rozpocznie policyjną służbę.
Wczoraj, w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu, nowi funkcjonariusze ślubowali "Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia". Z całego grona ślubujących, 5 mężczyzn i 5 kobiety, zasili szeregi przemyskiej komendy. Przeszli oni wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością.

Przemyśl. Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu podinsp. dr Janusza Kiszki.

Przemyśl. Nowi policjanci złożyli ślubowanie

W uroczystości udział brali również zastępcy komendanta mł. insp. Rafał Dryś oraz kom. Waldemar Kolczak. Gratulacje i życzenia przekazali również naczelnicy i kierownicy z przemyskiej jednostki.

Przemyśl. Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Policjanci, którzy wczoraj złożyli ślubowanie już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.