12 marca funkcjonariusze z placówki SG w Lubaczowie uczestniczyli w spotkaniu pt. "Różnorodne Horyzonty" zorganizowanym przez samorząd uczniowski Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.
Celem spotkania było poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat różnorodnych możliwości rozwoju. Uczniowie klas maturalnych znajdują się na szczególnym etapie życia. Już niedługo staną przed wyborem ścieżki zawodowej.

Wśród zaproszonych przez młodzież gości znajdowali się m.in. przedstawiciele służb mundurowych. O atrakcyjności służby w Straży Granicznej opowiedzieli funkcjonariusze, którzy na co dzień realizują obowiązki w placówce SG w Lubaczowie. Mundurowi omówili specyfikę służby w SG, główne zadania i uprawnienia, a także wytłumaczyli krok po kroku procedury rekrutacji do BiOSG. Aby jak najlepiej zobrazować różnorodność służby, zaprezentowali filmy przedstawiające pracę funkcjonariuszy SG.

Wtorkowe spotkanie spotkało się z ogromnym entuzjazmem licealistów, a u niektórych z nich widać było, iż "złapali mundurowego bakcyla’’.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.