Niemal trzy promile alkoholu w organizmie miał 60-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który uciekał przed policyjnym radiowozem. Uwagę policjantów zwrócił sposób jazdy kierowcy volkswagena, który poruszał się całą szerokością jezdni.
W poniedziałek około 20 policjanci z Referatu Ruchu Drogowego kolbuszowskiej jednostki jadąc przez Dzikowiec zauważyli kierowcę volkswagena, który poruszał się całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze podali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierowca jednak zignorował polecenie policjantów i zaczął uciekać drogą wojewódzką nr 875, a następnie skręcił na drogę gruntową kontynuując ucieczkę. Po przejechaniu kilku kilometrów mężczyzna zjechał na jedną z posesji i zaczął uciekać pieszo. Policjanci pobiegli za nim i po chwili zatrzymali kierowcę. 60-latek został przebadany na stan trzeźwości.

Badanie wykazało 2,76 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu.

Czytaj również