Niemal 3 promile alkoholu miał kierowca audi, który jadąc wczoraj wieczorem przez Niwiska, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowało czworo pasażerów. W wyniku zdarzenia 20-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna doznali ogólnych potłuczeń.
O zdarzeniu służby ratunkowe poinformowała wczoraj wieczorem przejeżdżająca przez Niwiska kobieta, która zauważyła przewrócony w rowie samochód. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że wczoraj około godz. 19.30 w Niwiskach, 49-letni kierowca audi, przewożący dwie kobiety i dwóch mężczyzn, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

W wyniku zdarzenia 23-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa trafił do szpitala, ale po udzieleniu niezbędnej pomocy został zwolniony do domu. Ogólnych potłuczeń doznała również 20-letnia mieszkanka gminy Niwiska. Pozostali pasażerowie i kierowca nie doznali obrażeń.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Niwiska miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi byli także dwaj mężczyźni, mieszkańców gminy Kolbuszowa, którzy podróżowali audi. Badanie wykazało w ich organizmie 1,46 i 1,74 promila alkoholu. Dwie 20-letnie pasażerki audi, mieszkanki gminy Niwiska, były trzeźwe.

Pojazd, którym podróżowali trafił na policyjny parking. W sprawie trwają dalsze czynności.

Czytaj również