Wczoraj w południe w Zielonce w gminie Raniżów doszło do wypadku. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych, 75-letni mężczyzna został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Do szpitali z obrażeniami trafiły jeszcze trzy osoby.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12 w Zielonce na drodze wojewódzkiej nr 875, na odcinku relacji Kolbuszowa - Sokołów Młp. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący bmw, jadąc w kierunku Raniżowa, wyprzedzał jadącego przed nim citroena. 21-letni mieszkaniec gminy Raniżów kierujący bmw zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku renault, którym podróżowało troje mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, po czym bmw uderzyło w bok citroena.

Wypadek w zielonce

W wyniku zderzenia 75-letni kierowca renault został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Do szpitala trafiły także dwie pasażerki renaulta w wieku 69 i 35 lat oraz kierowca bmw. Kierująca citroenem, 40-letnia mieszkanka gminy Raniżów, nie odniosła obrażeń.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali kolbuszowscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierujących bmw i citroenem. Byli trzeźwi. Kierującemu bmw zatrzymano prawo jazdy. Do czasu zakończenia policyjnych czynności na miejscu wypadku, odcinek drogi relacji Raniżów - Sokołów Młp. był całkowicie zablokowany.

Czytaj również