Trwa wyjaśnianie okoliczności dwóch wypadków drogowych, do jakich doszło w czwartek na terenie Dębicy. W zdarzeniach ucierpiały dwie kobiety, które z obrażeniami ciała przewieziono do szpitali.
Zgłoszenie o pierszym zdarzeniu drogowym, oficer dyżurny dębickiej Policji odebrał około godz.16. Informacja dotyczyła potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych na ulicy Rzeszowskiej w Dębicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem 307 nie zachował ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych i potrącił 85-letnią mieszkankę Dębicy. Poszkodowaną kobietę przewieziono do rzeszowskiego szpitala. Kierujący peugeotem, 30-letni mieszkaniec Lubziny był trzeźwy.

Do drugiego zdarzenia doszło kwadrans później na ulicy Cmentarnej w Dębicy. Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego wynika wstepnie, że 56-letnia kobieta wtargnęła na jezdnię w miejscu niedozwolonym wprost pod nadjeżdżający samochód. Kobietę z obrażeniami ciała przewieziono do dębickiego szpitala, skąd przetransportowano ją do szpitala w Tarnowie. Policjanci ustalili, że 20-letni mieszkaniec Pilzna, który kierował golfem był trzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, który pozwoli na dokładne wyjaśnienie okoliczności tych zdarzeń.

Postępowania prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Czytaj również