5 kierowców, za prędkość, straciło prawa jazdy

5 kierowców, za prędkość, straciło prawa jazdy
fot. KPP Dębica

Miniony weekend okazał się wyjątkowo pracowity dla policjantów z dębickiej drogówki, którzy zatrzymali pięciu kierowców rażąco przekraczających dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Czy mandat i utrata prawa jazdy za taką prędkość to wystarczająca kara?

Podczas minionego weekendu policjanci z dębickiej drogówki zatrzymali 5 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h.

Najwięcej, bo 130 km/h w obszarze zabudowanym i przy ograniczeniu do 50 km/h, miał na liczniku 32-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego kierujący Fordem. Został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Bielowy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Następny kierujący to 42-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, który jechał Nissanem przez miejscowość Dęborzyn z prędkością 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.
Pędził przez miasto jak szalony
Pędził przez miasto jak szalony
Kolejny to 38-letni mieszkaniec Jasła, który jechał Skodą w Bielowych z prędkością 111 km/h. Mężczyzna otrzymał od mundurowych mandat w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Wśród zatrzymanych byli również 34-letni mieszkaniec gminy Dębica, który przez Pustków podróżował Volkswagenem z prędkością 102 km/h oraz 28-letni obywatel Ukrainy, który Nissanem jechał przez Zasów z prędkością 108 km/h. Obaj kierowcy otrzymali mandaty w wysokości po 1500 złotych oraz 13 punktów karnych.
Wszyscy zatrzymani przez policjantów kierowcy stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami oraz otrzymali punkty karne.

Źródło: KPP Dębica

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.