Krosno. Zakończenie roku szkolnego w Elektryku w roku brylantowego jubileuszu [ZDJĘCIA]

Krosno. Zakończenie roku szkolnego w Elektryku w roku brylantowego jubileuszu [ZDJĘCIA]
fot. Andrzej Józefczyk

Już wakacje! Zobacz zdjęcia z uroczystego zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących im. gen. Stanisława Maczka w Krośnie.

Zobacz zdjęcia
Rok 2026 jest szczególnym w historii Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących im. gen. Stanisława Maczka. Mija bowiem 75 lat od powstania krośnieńskiego "Elektryka".
Szkoła powstała w 1951 roku z inicjatywy Komitetu Opiekuńczego Domu Robotniczego Naftowców, którego przewodniczącym był Franciszek Wójtowicz. Szkoła otrzymała nazwę Zasadnicza Szkoła Elektryczna Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego w Turaszówce, a pierwszym dyrektorem został Józef Groń.

- Zapraszamy absolwentów wszystkich roczników oraz społeczność lokalną na wielkie obchody jubileuszowe, które odbędą się 16 i 17 października 2026 roku - zachęca dyrektor "Elektryka" Marek Kubit.
szkoła Elektryk
A już dzisiaj (26 czerwca) W ZSEiO (Technikum nr 5 i III LO) odbyło się zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Wydarzenie było okazją do podsumowania ostatnich dziesięciu miesięcy w życiu szkoły.

- Był to na pewno rok bogaty w wydarzenia. Między innymi mieliśmy przyjemność gościć wnuczkę naszego patrona, Karolinę Maczek-Skillen. Jak później podkreślała, czuła się u nas, jak w domu - powiedział dyrektor Marek Kubit podczas uroczystego zakończenia, które zostało przygotowane przed głównym wejściem do budynku szkoły.
zakończenie roku w Elektryku
Dyrektor podziękował też uczniom za osiągnięte wyniki w nauce.
Najwyższą średnią, 4,77 osiągnęła klasa 5eft. Drugi wynik uzyskała klasa 3et T5 (4,74), a trzecie miejsce wywalczyła klasa 4et T5.
Studniówka Elektryka. Maturzyści zatańczyli poloneza w hali MOSiR [ZDJĘCIA]
Studniówka Elektryka. Maturzyści zatańczyli poloneza w hali MOSiR [ZDJĘCIA]
W przypadku frekwencji najwyższy wynik osiągnęły klasy:
- 1et T5 - 88,97 proc.
- 2abt T5 - 87,79 proc.
- 3dft T5 - 86,09 proc.
Frekwencję stuprocentową uzyskali: Bartosz Guzik, Magdalena Konop i Kamil Nowak.
Z kolei najwyższą średnią ocen uzyskali: Alan Delimat (6,0), Anna Baran (5,56), Błażej Piekarz (5,56), Daniel Kasprowicz (5,70), Martyna Rec (5,73), Tymon Amarowicz (5,70), Miłosz Zaprzała (5,50), Krzysztof Bara (5,56), Joanna Foszcz (5,67), Gabriel Czapor (5,78), Tomasz Torba (5,50), Kacper Bronka (5,67), Julian Sokół (5,73).
Elektryk
W tym roku świadectwa z wyróżnieniem wraz z nagrodami książkowymi, które ufundowała Rada Rodziców otrzymało 111 uczniów z Technikum nr 5 i III Liceum Ogólnokształcącego. Wręczyli je dyrektor Marek Kubit, wicedyrektorzy Anastazja Harabin-Pudło i Piotr Cymerman, kierownik kształcenia praktycznego Bogusława Prajznar oraz Maciej Bęben, przewodniczący rady Rodziców przy ZSEiO.

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.