W piątek (15 maja) w Galerii Sztuki Rymanów-Zdrój odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Rymanowie. Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Rymanów, którzy zaprezentowali utwory wieszcza narodowego.
Uczestnicy zmierzyli się z poezją Adama Mickiewicza, prezentując przed publicznością i jury wybrane wiersze. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na interpretację, wrażliwość oraz ekspresję sceniczną młodych recytatorów.
W składzie jury zasiadły Małgorzata Śliwka, Beata Litwin oraz Alina Punar. Poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki, dlatego wybór zwycięzców nie należał do łatwych.
Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Łątka ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim. Drugą lokatę przyznano Adriannie Frankowicz, reprezentującej tę samą placówkę. Trzecie miejsce ex aequo otrzymali Filip Jurasz z Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej oraz Iga Sabat ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie.
Wyróżnienia przyznano trzem uczestniczkom: Nikoli Gutkowskiej z Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, Milenie Szałaj ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim oraz Annie Walus ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie.
Upominki za udział w konkursie otrzymali również Szymon Knurek i Wiktor Zubik ze Szkoły Podstawowej w Bziance, Lena Klara ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce oraz Jan Hanus z Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.

Komentarze
Dodaj komentarz