Autostrada A4 przebiega przez województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie. Na Podkarpaciu, odcinek autostrady biegnie przez 6 powiatów - jarosławski, przeworski, łańcucki, rzeszowski, ropczycko-sędziszowski i dębicki. Jest to droga o bardzo dużym natężeniu ruchu. We wtorek policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. "Bezpieczna Autostrada".
Mundurowi skupili się przede wszystkim na wykroczeniach związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem, zmianą pasa ruchu, niestosowaniem pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy.
Efektem działań przeprowadzonych na podkarpackim odcinku autostrady A4, jest skontrolowanie 145 kierujących i ujawnienie 82 naruszeń, w tym m.in. 52 przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 8 wykroczeń dotyczących niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz 4 wykroczenia polegające na niezgodnym z przepisami korzystaniu z telefonu komórkowego.
Komentarze
Dodaj komentarz