Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu dziś w godzinach od 8:00 do 10:00 przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości". Akcja została zorganizowana na drodze wojewódzkiej nr 985.
Pomiary prędkości prowadzone były w sposób statyczny, z wykorzystaniem oznakowanych radiowozów oraz policyjnych motocykli. Patrole rozmieszczono kaskadowo, czyli na kolejnych odcinkach tej samej trasy. Taka forma kontroli pozwala skutecznie ograniczać przypadki ponownego przyspieszania przez kierujących po minięciu jednego patrolu oraz wpływa na uspokojenie ruchu drogowego na dłuższym odcinku drogi.
W trakcie prowadzonych działań łącznie policjanci skontrolowali 22 pojazdy. Ujawnili 16 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, jedno wykroczenie dotyczące niestosowania sie do znaku poziomego, jedno wykroczenie dotyczące obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze nałożyli 11 mandatów karnych, zastosowali 7 pouczenia.



Komentarze
Dodaj komentarz