„W drodze ku dorosłości…” – pod takim hasłem w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie młodzieży Podkarpacia.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Pełnomocnika Wojewody Podkarpackiego do spraw Rodzin, Wydział Polityki Społecznej PUW i Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie otworzyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która – zapowiadając blok tematyczny związany z etosem służby – podkreśliła, jak ważną rolę w systemie bezpieczeństwa publicznego pełnią służby mundurowe. Wyraziła przekonanie, że wydarzenie będzie ciekawym doświadczeniem i okazją do dialogu z osobami, które na co dzień służą państwu i społeczeństwu. Wojewoda przekazała wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze życzenia świąteczne – wyraziła nadzieję, że będą one radosne i pozwolą uwolnić się od trosk dnia codziennego.

Młodzież miała okazję spotkać się z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz z żołnierzami. Zaproszeni goście opowiedzieli o realizowanych przez siebie zadaniach i codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa województwa. Na pytania młodzieży odpowiadali m. in. podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Mariusz Stopa.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci, które przeprowadziła Akademia Pozytywnej Profilaktyki.

Całość uświetnił koncert kolęd pt. „Młody duch i przyjaciele” w wykonaniu zespołu muzycznego z Górna.

Czytaj również