"Terytorialsi mają pomoc we krwi" - pod takim hasłem już po raz drugi w niedzielę 10 grudnia 2017 r. ponad 115 żołnierzy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego oddało honorowo krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz w oddziałach terenowych w Dębicy i Leżajsku.
Jak zapowiedział na początku września Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk dypl. Arkadiusz Mikołajczyk, "Że zbiórka krwi będzie odbywać się na terenie Podkarpacia cyklicznie, aby pokazać, że pomoc innym niesiona przez żołnierzy brygady to część ich misji i służby".

Terytorialsi oddali krew w Rzeszowie

Jak widzimy żołnierze dotrzymują słowa i można na nich liczyć. Od rana w trzech miejscach w Rzeszowie, Dębicy i Leżajsku ustawiały się kolejki, bo jak przekonywali "terytorialsi" to dla nich naturalne, że pomagają. Jedni pierwszy raz w życiu, inni po raz kolejny. Wszyscy Ci, którzy zdecydowali się na udział w akcji zgodnie z jej przesłaniem postanowili udowodnić że pomoc mają we krwi. To dzięki tej akcji do rezerw rzeszowskiego Centrum Krwiodawstwa trafiło dziś ponad 51 litrów krwi. Łącznie żołnierze nowopowstałej brygady w dwóch akcjach zebrali ponad 106 litrów krwi.