Do czołowego zderzenia doszło w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia w Pruchniku (pow. jarosławski). W wyniku zdarzenia rannych zostało sześć osób.


We wtorek 26 grudnia w godzinach wieczornych służby ratownicze powiatu jarosławskiego zostały poinformowane o czołowym zderzeniu dwóch samochodów w Pruchniku na ulicy Kańczudzkiej.
Jako pierwsza na miejsce zdarzenia dojechła miejscowa jednostka włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego OSP Pruchnik I.
Następnie dyżurny PSK KP PSP w Jarosławiu zadysponował dodatkowe siły i środki, zastęp z JRG Jarosław i zastęp z OSP Pruchnik III oraz karetki pogotowia.Na miejscu okazało się, że w wyniku czołowego zderzenia samochodów osobowych Toyota i Peugeot, rannych zostało sześć osób i potrzebne będą dodatkowe Zespoły Ratownictwa Medycznego.

W pierwszej fazie działań to ratownicy z OSP KSRG Pruchnik I udzielali pomocy poszkodowanym. Ranni przekazywani byli dojeżdżającym na miejsce ZRM i przewożeni do szpitali w Jarosławiu, Przemyślu, Przeworsku oraz Rzeszowie.

Siły i środki obecne na miejscu wypadku:
KSR-G OSP Pruchnik I - MAN TGM 13.290 BB
OSP Pruchnik III
PSP Jarosław - MAN TGM 13.290
Pogotowie Ratunkowe Pruchnik
Pogotowie Ratunkowe Jarosław
Pogotowie Ratunkowe Jarosław
Pogotowie Ratunkowe Kańczuga
Pogotowie Ratunkowe Przeworsk
Policja Pruchnik
Policja Jarosław